Legion Dizisi Son Bölüm Özeti 3. Bölüm

Bugün gelen hızlı çeviriden sonra vakit kaybetmeden dizinin 3. bölümünü izledim.Son bölümden tatmin olmadım biraz eleştiri yapacağım.


Dizinin konusuna, karakterlerine, arka plan seslerine, sahnelerin görüntü doyuruculuğuna söyleyecek sözüm yok.Lakin 3. bölüm olmuş hala bir gizem peşindeyiz.David’in inanılmaz geçmişindeki perde arkasını açıklığa kavuşturmaya çalışıyoruz.İzleyici yorumlarından gördüğüm kadarıyla sadece ben şikayetçi değilim bu konuda.Tamam bir temel atıyorsun güzel bir başlangıç yaptın.Her şey güzel de biraz bu anı olayları fazla uzamadı mı?Birde yetmiyormuş gibi kız kardeşi Amy kurtarıcak.Adam daha güçlerinin ne işe yaradığını bilmiyor.

Ya ters köşe yapacaklar güçlerini zor durumda bir anda kullanmaya başlayacak yada izleyicinin canını çıkarta çıkarta anılar içinde sorunu bulana kadar devam edecek bu süreç.Marvel ve FX’in ortak yapımı olduğundan biz mi fazla beklentiye girdik bilemiyorum.Sonuçta dizi bazı şeyleri haliyle esnete esnete anlatmaları gerekiyor anlıyorum da yinede bana göre biraz daha tatmin edici bir giriş yapabilirlerdi.Sezon sonuna doğru hiç şüphesiz olaylar hat safhaya çıkacak.Bundan eminim.Tahminime göre 5. veya 6. bölüme kadar bu şekilde devam edecek.

Son bölümün kısa özetine geçecek olursak;

Melanie ve Ptonomy, David’in geçmişindeki problemlerini çözmeye devam ediyorlar.David’in çocukluğunda yaşadığı korku dolu anlar her geçen gün dahada açıklığa kavuşuyor.Bölümün ilk başlarında David ile tekrar bir anı yolcuğuna çıktılar.Lakin bu yolculuk beklenildiği gibi sonuç vermedi.Hatta David’in bir gücünü daha keşfettiler.Tam anılar içerisinde yolculuk yaparken, David’in korktuğu patates suratlı karakter çıkıyor ve bir anda kendilerini eğitim merkezinin farklı bir yerinde buluyorlar.Önceki bölümlerden seans odasını hatırlarsınız.Bir masa etrafında demir çubuklar var ve iki elleriyle birlikte sıkı sıkı tutuyorlar.Aynı şekilde orda başladıkları seansa, David’in korkması üzerine başka bir odada kendilerini buldular.Ptonomy yani hatıraları kontrol eden dostumuz ” What are you? ” dedikten sonra ” bizi buraya ışınladı ” dedi.Adam Legion…

Bir kaç farklı anı yolculuğu daha yaptılar falan.Anlatılacak kayda değer pek olay yok aslında.Canımı sıkan da bu.

Youtube Kanalımada Beklerim

Legion Dizisi Son Bölüm Özeti 3. Bölüm” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir