Ahri Orta Koridor (Mid Build) Rehberi S7


[LOL] League of Legends Ahri Rehberi

Ahri Build Guides (Mid Build) Rehberi S7, Ahri için hazırladığım bu rehber biraz daha takım kompozisyonuna dayanmaktadır.Ahri için olmazsa olmazlardan olan Rabadon’un Şapkasını bu build de es geçiyorum.Nedeni ise bireysel ağır hasarlar vermek yerine takım kompozisyonuyla beraber direk oyunu bitirme odaklı bir rehber olması.

  1. Neden Morello? Morello ahri için olmazsa olmazlar arasında yerini birinci sırada alıyor.900 altın değerindeki kayıp cilt kitabı early game de hem mana değerlerimizi korurken aynı zamanda her lvl atladığımızda belli oranda mana yüklemesi yapıyor.Bunun yanı sıra Morello itemini tamamladığımızda +100 Yetenek Gücü, +400 Mana ve Bekleme Süresinde %20 gibi Ahri için önemli değerleri şampiyonumuza yüklemiş oluyoruz.
  2. Neden Sihirbaz Pabuçları? Ahri mobil bir şampiyon olduğundan özellikle laneyi puşladıktan sonra bot laneye gang atarken hızlı olmamız Kill hanemize bir kaç skor eklenmesini sağlayabilir.Ayrıyetten +15 büyü nüfuzu yeteneklerimizi extradan güçlendirecektir.
  3. Neden Rylai? Aslında bu rehberdeki kilit nokta Rylai.Bu itemi seçmemin nedeni Rabadon’a göre daha ucuz olması +300 can ve özel yavaşlatma pasifi olduğu için.Genellikle Morello, Ayakkabı ve Rabadon derken dakika 20 leri geçiyor.Rylai ile lvl farkı düşük bot laneye gang atarak kaçmalarını bir nebze daha  yavaşlatmak.Aynı zamanda takım oyunlarında rakiplerin içinden geçireceğiniz bir Q yetenek atışı veya Ahrinin E Q W combosu rakinin ölmesini zaten sağlayacaktır.Yetenek gücünüz öldürmeye yetmedi mi? Rylai ile rahatlıkla takibin kaçmasını engelleyebilirsiniz.
  4. Neden Luden? Özellikle ADC çıkarmak için harika bir tercih olacaktır.Luden’in extra pasifi can değeri düşük şampiyonları katletmenizde büyük rol oynayacaktır.
  5. Neden Liandry? Ahri rehberlerinde pek Liandry göremezsiniz.Ben Ahri oynarken Liandry eksik etmiyorum.Özel pasiflerinin yanı sıra +80 Yetenek Gücü ve +300 Can değeri sizi oyunda daha çok tutacaktır.Hiç bir rakip 20 10 canla da sizden kaçamayacak.
  6. Neden Hextech? Oyun Late Game taşınmışsa Ahri’nin biraz daha mobil olması gerektiğini düşünüyorum.Zhonya iyi bir tercih olabilir ama Late game de düşük canınız ile herhangi bir rakip şampiyonun yanında zhonya bassanız bile büyük ihtimal bu sizi kurtarmayacaktır.Bunun yerine +300 can değeri ve özel mobil pasifi sayesinde rakipleri anlık combolar ile eritebilir ölmeniz için atılan son atışlardan kıll payı kurtulabilirsiniz.

İlk Base Dönüş

Morello’nun alt itemi Kayıp Cilt  ve bir adet çarık almanız erken safha için en ideal tercih.

Ahri Combo

E Q W – E Q W R

Bu Ahri rehberimizde hedefimiz mobilliği arttırmak ve can değerini yükselterek takım oyunlarında daha etkili olmaktı.Çok ezici bir üstünlük sağladıysanız Luden’den sonra Rabadon çıkabilirsiniz.Lakin Rylai kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum.

YouTube Kanalımada Beklerim

Ahri Orta Koridor (Mid Build) Rehberi S7” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir